XRAY Warszawa

Protokół fotograficzny

DLACZEGO FOTOGRAFIA JEST TAK WAŻNA W STOMATOLOGII?

Fotografia stomatologiczna, zwłaszcza ta dobrej jakości – cyfrowa z odpowiednio dobranym światłem, wykonana na zaawansowanym, przeznaczonym do tego sprzęcie  – jest istotną składową nowoczesnego planowania leczenia. To nie tylko uzupełnienie dokumentacji medycznej, ale i precyzyjne utrwalanie całego przebiegu leczenia w celu wykluczenia jakichkolwiek błędów. Co odpowiednio wykonane zdjęcia dają lekarzowi? Wiadomo, że pamięć ludzka jest ulotna, a całe leczenie (np. ortodontyczne) jest bardzo złożonym procesem. Prawidłowo przygotowany protokół fotograficzny jest dla lekarza wygodnym narzędziem, na podstawie którego ma możliwość  zaplanować wieloetapowe leczenie. Daje mu to również możliwość „cofania się w czasie”, czyli weryfikowania sytuacji pierwotnej, aby określić szybkość postępowania leczenia i precyzyjnego umiejscowienia w czasie kolejnych jego etapów.

Narzędzie wspierające komunikację

Zdjęcia stomatologiczne to element dialogu lekarz-pacjent i lekarz-laboratorium protetyczne. Dobrze wykonane fotografie pomagają zespołowo lekarz-protetyk odpowiednio dobrać kolor, kształt, formę i materiał powstającej pracy protetycznej. Natomiast przy pierwszym kontakcie lekarz-pacjent, pozwalają zobrazować nieprawidłowości, pokazać potrzebę leczenia. A co za tym idzie – na podstawie zdjęć, Ty jako pacjent, jesteś w stanie pokazać lekarzowi czego oczekujesz! Jako pacjent nie musisz się martwić o to, że źle wychodzisz na zdjęciach. W fotografii stomatologicznej nie zależy nam na pokazaniu Twoich mankamentów, ale tylko i wyłącznie na odpowiednim przygotowaniu do całego procesu leczenia. Metamorfoza jaką obserwujemy w ostatnim etapie jest zaskakująco budująca dla Ciebie i Twojego lekarza, ponieważ wtedy jesteśmy w stanie zobaczyć magię leczenia stomatologicznego!

Cyfrowy Protokół Fotograficzny

ODPOWIEDNIO DOBRANY, NOWOCZESNY SPRZĘT

Wykonane zdjęcie ma za zadanie w sposób jak najbardziej rzeczywisty odwzorować stan uzębienia. Na podstawie cyfrowych zdjęć stomatologicznych pracuje protetyk, tak więc fotografia musi pokazywać realne kolory i kształty. Wówczas zamienniki protetyczne nie bedą różniły się od naturalnego koloru zębów. Dlatego tak duży nacisk kładziemy na odpowiednie dobranie światła, przez co nasze pracownie wyglądają jak profesjonalne studia fotograficzne.

Pracujemy na sprzęcie charakterystycznym dla fotografii zbliżeniowej, ponieważ obrazujemy niewielkie struktury. Czasem są to wręcz mikroskopijne zmiany koloru lub kształtu. Naszym partnerem technologicznym w tej dziedzinie jest firma Canon. Dzięki tej współpracy, dysponujemy zawsze aktualną wiedzą na temat fotografii, posiadamy odpowiednio dobrane technologie oraz wsparcie merytoryczne – wszystko po to aby zdjęcia, które Tobie wykonujemy były zawsze jak najlepszej jakości.  

XRAY Warszawa

Nasz protokół powstał we współpracy ze specjalistami w tej dziedzinie.

Oparty jest na szerokiej wiedzy lekarzy protetyków i ortodontów. Opracowany został tak, aby zapewenić optymalny obraz sytuacji zgryzowej bez niepotrzebnego obciążania pacjenta. Kładziemy szczególny nacisk na wygodę naszych pacjentów. Przyjęty przez nas standard  cyfrowych zdjęć stomatologicznych stanowi bazę wyjściową dla każdego procesu leczenia zarówno ortodontycznego, protetycznego jak i implantologicznego. Wszyscy nasi elektroradiolodzy przechodzą profesjonalne szkolenia praktyczne, przeprowadzane we współpracy z naszym zespołem lekarzy, aby wykonywana u nas dokumentacja była czytelna i przede wszystkim powtarzalna!

PROFESJONALNE STUDIO FOTOGRAFICZNE

dobieramy odpowiednie warunki oświetleniowe, dbając przy tym o komfort pacjenta

DEDYKOWANY SPRZĘT

pracujemy na aparatach dedykowanych dla fotografii zbliżeniowej, by odwzorować rzeczywisty stan uzębienia

WYKWALIFIKOWANY ZESPÓŁ

wykonujemy zdjęcia według określonego standardu, przez co protokół jest czytelny i powtarzalny

CYFROWY ZAPIS

zdjęcia zapisujemy na CD i wysyłamy na maila pacjenta, a dla zarejestrowanych lekarzy udostępniamy na XRAY Dentist

Infolinia XRAY

XRAY RONDO WIATRACZNA

ul. Grochowska 207, piętro 1
Galeria Rondo Wiatraczna
(dawny Uniwersam Grochów)
Bezpłatny parking w Galerii Rondo Wiatraczna (do 1 godziny)
Wjazd od ulicy Męcińskiej
tel: [Zadzwoń]
Sprawdź dojazd

XRAY URSYNÓW

al. Komisji Edukacji Narodowej 94 lok U8
Miejsca parkingowe są ogólnodostępne i bezpłatne wzdłuż bloków.
(Metro Ursynów / Stokłosy )
tel: [Zadzwoń]
Sprawdź dojazd

XRAY RONDO ONZ

ul. Sienna 65 lok U4
Miejsca parkingowe w płatnej strefie parkowania wzdłuż ulicy Siennej i ulic sąsiednich.
(Metro ONZ )
tel: [Zadzwoń]
Sprawdź dojazd

XRAY BEMOWO

ul. Górczewska 222
Bezpłatny do 2h parking przy starym Tesco..
(Metro Bemowo )
tel: [Zadzwoń]
Sprawdź dojazd

XRAY RATUSZ BIAŁOŁĘKA

ul. Światowida 14, lok. U153
Dwa miejsca parkingowe dla klientów lokali - dojazd od ulicy Ceramicznej. Dostępne również bezpłatne parkingi wzdłuż bloków oraz koło przychodni naprzeciwko placówki.
(Ratusz Białołęka / Galeria Północna
tel: [Zadzwoń]
Sprawdź dojazd

MASZ DO NAS BLISKO Z:

Bemowo, Białołęka, Bielany, Jabłonna, Legionowo, Mokotów, Ochota, Praga Południe, Praga Północ, Rembertów, Śródmieście, Tarchomin, Targówek, Ursus, Ursynów, Wawer, Wesoła, Wilanów, Włochy, Wola, Ząbki, Zielonka, Żoliborz.