4 FILARY BEZPIECZEŃSTWA XRAY

1.

XRAY to bezpieczeństwo Twoje i dziecka

Zdajemy sobie sprawę z tego, że w dobie, gdy każdy rodzaj promieniowania jest mocno demonizowany, możesz czuć pewne obawy przed badaniami RTG. Szczególnie kiedy ma być wykonane Twojemu dziecku. W placówkach XRAY dbamy o bezpieczeństwo Twoje i Twojego dziecka. Stosujemy zasadę ALARA – As Low As Reasonably Achievable (tak małe dawki promieniowania jak jest to realnie możliwe). Dawki, które stosujemy, porównywalne są z tymi, które oddziałują podczas lotu samolotem. To wszystko dzięki cyfrowej technologii zmniejszającej nawet kilkudziesięciokrotnie porcję przyjmowanych promieni RTG w stosunku do niedawno jeszcze używanych technologii analogowych. Dla najmłodszych pacjentów przygotowaliśmy specjalny program dziecięcy, który gwarantuje niższe dawki promieniowania ze względu na to, że ich organizm jest młody i ciągle się rozwija, a zatem wymaga szczególnego traktowania. Informujemy Państwa, że w trosce o bezpieczeństwo Państwa i Państwa mienia placówki XRAY objęte są monitoringiem wizyjnym

2.

Działamy w zgodzie z przepisami oraz Prawem atomowym

Każda z naszych placówek działa zgodnie z prawem atomowym, które rygorystycznie określa normy bezpieczeństwa oraz standardy związane z promieniowaniem. To sprawia, że wybierając XRAY, stawiasz na profesjonalistów, którzy kierują się przede wszystkim dobrem pacjenta oraz stosują do przepisów prawnych. Posiadamy decyzję Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, zezwalającej na funkcjonowanie naszych pracowni RTG, jesteśmy pod stałą kontrolą instytucji odpowiedzialnych za ich prawidłowe funkcjonowanie. Nasza aparatura rentgenowska przechodzi coroczne testy specjalistyczne, przeprowadzane przez akredytowane laboratoria badawcze, którym akredytację przyznaje PCA – krajowa jednostka akredytująca. Co więcej, każdego miesiąca są przeprowadzane szczegółowe testy urządzeń, a codziennie testy podstawowe. Wszystko robimy po to, aby nasi pacjenci mogli czuć się bezpiecznie i podczas badań absolutnie nic im nie zagrażało. W naszych placówkach stale monitorujemy ilość promieniowania, poprzez stosowanie tzw. testów dozymetrycznych, których analizą zajmują się wyspecjalizowane instytucje, np. Instytut Fizyki Jądrowej PAN z Krakowa.

3.

Wykwalifikowana kadra

Badania przeprowadzane są wyłącznie przez dyplomowanych techników elektroradiologii, czyli jedynej grupy zawodowej (oprócz lekarzy), która ma uprawnienia do wykonywania zdjęć rentgenowskich. Wymogiem zatrudnienia jest wykształcenie na kierunku elektroradiologii oraz posiadanie certyfikatu Ochrony Radiologicznej Pacjenta. Aby zagwarantować Ci wysoki poziom usług, każdy z naszych pracowników co 5 lat przechodzi szkolenie, między innymi z zakresu prawa atomowego. Gwarantuje to zachowywanie procedur bezpieczeństwa i nastawienie przede wszystkim na dobro pacjenta. Opisy badań wykonywane są wyłącznie przez uprawnionych do tego lekarzy. Tego typu usługa nie jest jeszcze w Polsce standardem, co sprawia, że XRAY plasuje się w czołówce!

4.

Wrażliwe dane zabezpieczone zgodnie z RODO

Dane medyczne – zabezpieczone i przechowywane są zgodnie ze standardami RODO. Dzięki temu nie musisz się martwić o to, że jakiekolwiek osoby postronne zyskają dostęp do Twoich badań czy danych osobowych. Wyniki udostępniamy tylko Twojemu lekarzowi.
polityka prywatności XRAY >>

5.

Informacja środowiskowa

Informacja o wpływie działalności wykonywanej przez jednostkę organizacyjną na zdrowie ludzi i środowisko

Spełniając obowiązek wynikający z art. 32c pkt. 2 Ustawy Prawo Atomowe (Dz. U. z 2021r. poz.1941), Xray Group Sp. z o.o. informuje, że w placówkach Xray Diagnostyka zainstalowane i stosowane są aparaty rentgenowskie.

Dawki promieniowania emitowane do środowiska nie przekraczają dawek granicznych określonych w Załączniku nr 4 do Ustawy Prawo Atomowe.

Information on the impact of activities performed by an organization on human health and the environment

Fulfilling the obligation arising from art. 32c pt. 2 of the Act on Atomic Law (Journal of Laws of 2021, item 1941), Xray Group Sp. z o.o. informs that in Xray Diagnostic X-ray machines are installed and used.

The radiation doses emitted to the environment do not exceed the dose limits specified in Appendix 4 to the Atomic Law.

 

Przeświet(l)na baza wiedzy, czyli blog

Zajrzyj do źródła wiedzy na temat cyfrowych badań uzębienia, dowiedz się, że oszczędność czasu i wygoda to tylko niektóre z zalet XRAY. Wiedza na temat radiologii XXI wieku ma wiele wymiarów, podobnie jak nasza diagnostyka. Sprawdź sam!

Więcej na blogu >>
Infolinia XRAY

XRAY RONDO WIATRACZNA

ul. Grochowska 207, piętro 1
Galeria Rondo Wiatraczna
(dawny Uniwersam Grochów)
Bezpłatny parking w Galerii Rondo Wiatraczna (do 2 godzin)
Wjazd od ulicy Męcińskiej
tel: [Zadzwoń]
Sprawdź dojazd

XRAY URSYNÓW

al. Komisji Edukacji Narodowej 94 lok U8
(Metro Ursynów / Stokłosy )
tel: [Zadzwoń]
Sprawdź dojazd

XRAY RONDO ONZ

ul. Sienna 65 lok U4
(Metro ONZ )
tel: [Zadzwoń]
Sprawdź dojazd

XRAY BEMOWO

ul. Górczewska 222
(Metro Bemowo )
tel: [Zadzwoń]
Sprawdź dojazd

MASZ DO NAS BLISKO Z:

Bemowo, Białołęka, Bielany, Mokotów, Ochota, Praga Południe, Praga Północ, Rembertów, Śródmieście, Targówek, Ursus, Ursynów, Wawer, Wesoła, Wilanów, Włochy, Wola, Żoliborz.