Co nowego w nowej placówce?

planmeca promax 3d ent w XRAY Rondo ONZ
26 lipca 2021

W nowo otwartej placówce XRAY Rondo ONZ zlokalizowanej przy ul. Siennej  65 poszerzyliśmy ofertę diagnostyki. Jakie badania będzie można wykonać? – dowiecie się z poniższego wpisu.

Punkt zlokalizowany przy Rondzie ONZ wyposażyliśmy w aparat Planmeca ProMax® 3D Mid, co daje zupełnie nowe możliwości. Aparat ten bowiem  pozwala uzyskać pola obrazowania od 4x5cm, aż do maksymalnie 20×17 cm. Dzięki szerokiemu spektrum wyboru wielkości obrazu Planmeca ProMax® 3D Mid świetnie radzi sobie z różnymi zadaniami diagnostycznymi od badania wycinkowego do celów endodoncji, przez badania laryngologiczne, po duże badania całej twarzoczaszki na potrzeby m.in. ortognatyki.

Nasz najnowszy aparat pozwolił poszerzyć ofertę badań o:

  • CBCT twarzoczaszki,
  • CBCT zatok przynosowych,
  • CBCT ucha środkowego,
  • CBCT kości skroniowej,
  • CBCT nosa/małżowin nosowych,
  • CBCT dróg oddechowych (nosogardło).

Z pełnym cennikiem nowych badań zapoznacie się w zakładce cennik.

Z oferty mogą więc z powodzeniem korzystać już nie tylko stomatolodzy, ale również laryngolodzy.

Do badań stomatologicznych o większym polu obrazowania chętniej sięgać też będą chirurdzy szczękowo-twarzowi – to ci lekarze bowiem najczęściej kierują pacjentów na badania CBCT twarzoczaszki, czyli tomografii na której jesteśmy w stanie zobrazować jednocześnie szczękę, żuchwę, stawy skroniowo-żuchwowe i zatoki przynosowe.

Zaawansowana technologia

Inteligentne, zaawansowane technologicznie rozwiązania i algorytmy zapewniają doskonałą geometrię obrazowania oraz obrazy bez zakłóceń i artefaktów.

W aparacie Planmeca ProMax® 3D Mid zastosowano:

  • Korekcję artefaktów poruszeń Planmeca CALM™ – algorytm korekcji wielokrotnych poruszeń, usuwa efekt poruszenia się pacjenta, a co za tym idzie eliminuje potrzebę powtarzania ekspozycji,
  • Redukcję artefaktów z metali Planmeca ARA™ – usuwa cienie oraz smugi tworzone przez metalowe uzupełnienia implanto-protetyczne i wypełnienia kanałów,
  • Usuwanie szumów Planmeca AINO™ – obrazy bez szumów i bez straty wartościowych detali, poprawia jakość obrazu przy używaniu małych wokseli (tj. w trybie Endo),
  • Protokół obrazowania Planmeca Ultra Low Dose™ umożliwia obrazowanie CBCT z niższą dawką promieniowania.

Optymalna wielkość obrazu i ustawienie wielkości obszaru do każdego badania, dedykowane protokoły obrazowania w przypadku zastosowań stomatologicznych i laryngologicznych oraz oprogramowanie Planmeca Romexis® oferujące specjalistyczne narzędzia dla implantologów, endodontów, periodontologów, protetyków, ortodontów, chirurgów szczękowo-twarzowych i radiologów, to początek właściwej diagnostyki i skutecznego leczenia.

Zapraszamy na diagnostykę do nowego punktu:

XRAY Rondo ONZ

Ul. Sienna 65 lok. U4 (350m od stacji metra Rondo ONZ)

Godziny otwarcia:

Poniedziałek-piątek 9:00 – 21:00

Soboty 9:00-15:00